ІСТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ВІДВІДАВ ШОТЛАНДСЬКИЙ КУЛЬТУРОЛОГ РОББІ ПІКТ


20 серпня 2015 року історичний факультет відвідав шотландський культуролог та громадський діяч Роббі Пікт. Метою візиту було налагодження співробітництва між фахівцями з гуманітарних наук Шотландії та України. Від імені професора Бойда Робертсона, ректора Sabhal Mor Ostaig College of Gaelic, Роббі Пікт привітав історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка й висловив сподівання на встановлення наукових та освітніх зв’язків між навчальними закладами.
Роббі Пікт передав історичному факультету власну колекцію книжок з історії та культури кельтських народів Британських островів. У її складі цінні видання, присвячені декоративно-прикладному мистецтву давнього населення Шотландії, історії ідей та уявлень щодо формування шотландської нації тощо. Окремі книги, зокрема, два томи «Анналів каледонців, піктів та скоттів» Джозефа Рітсона (Единбург, 1828 р.) або перше видання посібника «Кельтське мистецтво» Джорджа Бейна, опубліковане у 1945 році, становлять справжню бібліографічну рідкість. Книги передані нещодавно створеній кафедрі історії мистецтв. 

Роббі Пікт народився у 1947 році й нині проживає на о-ві Скай. Він є дійсним членом Товариства антикварів Шотландії і відомим популяризатором культури давнього населення півночі Британії – піктів. У планах Роббі Пікта проведення у 2020 році спільних шотландсько-українських науково-освітніх та культурних заходів з нагоди 700-ї річниці Арбротської декларації про незалежність Шотландії, у якій згадується легенда про походження шотландців зі Скіфії.